OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

 

Zwane również "wampirzym liftingiem" to zabieg polegający na ostrzyknięciu skóry własnym osoczem bogatopłytkowym, czyli odwirowaną, odpowiednią frakcją własnej krwi.

Po iniekcji osocze stymuluje komórki macierzyste do namnażania, pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu oraz stymuluje angiogenezę (powstawania nowych naczyń). Inaczej mówiąc, w miejscu podania daje sygnał do rozpoczęcia procesów naprawczych, tak samo jak dzieje się po powstaniu rany. Naprawa uszkodzeń skóry oraz jej rewitalizacja i odmładzanie przebiega podobnie jak proces gojenia. Preparat podaje się za pomocą mezoterapii igłowej lub liniowo wzdłuż drobnych zmarszczek. 

 

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej, przede wszystkim:

  • choroba nowotworowa (w ciągu ostatnich 5 lat)
  • skaza krwotoczna, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywne zakażenie lub opryszczka


Osocze bogatopłytkowe doskonale działa jako profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz odmłodzenie skóry, szczególnie w okolicy twarzy, szyi i dekoltu.

Można stosować je w połączeniu z innymi zabiegami celem redukcji blizn i rozstępów.

Efekty zabiegów są widoczne dość szybko, jednak zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach ok. 3 tygodni, następnie co 6 m-cy.

Metoda ta zyskała uznanie u pacjentów borykających się z problemem łysienia lub słabymi włosami. Osocze bogatopłytkowe ma wyraźny wpływ na poprawę gęstości i jakości włosów, spowolnienie łysienia w przypadku stosowania na skórę owłosioną głowy.