WYPEŁNIACZE


Pracujemy wyłącznie na produktach najwyższej jakości - Teoxane Teosyal oraz Croma Pharma Princess

 

KWAS HIALURONOWY - co to jest?

Kwas hialurnowy (HA) naturalnie występuje w ciele i odgrywa ważną rolę w regeneracji skóry. Nadaje skórze gładki i świeży wygląd, utrzymuje jej napięcie, elastyczność oraz nawilżenie. Zatrzymuje wodę jak gąbka dzięki czemu skóra jest miękka i jędrna.

Wraz z upływającym czasem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, między 40 a 50 rokiem życia tracimy około 50% HA.

Dlatego też z wiekiem policzki i kości policzkowe stają się zapadnięte, fałdy nosowo-wargowe ulegają pogłębieniu, zmarszczki stają się bardziej widoczne, a skóra traci swój wigor. Znacznej zmianie ulega kształt i kontur twarzy, równowaga skóry zostaje zaburzona. 

 

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem wypełniaczy to przede wszystkim:

 • choroba nowotworowa (w ciągu ostatnich 5 lat)
 • skaza krwotoczna, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne zakażenie lub opryszczka

   

 

TEOXANE TEOSYAL

 

TEOSYAL® jest wytwarzany w TEOXANE Laboratories, które od 2003 roku działają niemal w samym sercu Genewy. Gamę produktów TEOSYAL® firma wytwarza od 2004 roku, kiedy uzyskała Certyfikat CE Klasa III.

Od roku 2005 szwajcarskie laboratorium prowadzi filie we Francji, Niemczech, Włoszech oraz od 2015 roku również w Wielkiej Brytanii. Obecnie jego produkty dystrybuowane są według restrykcyjnych zasad kontroli jakości w 90 krajach na całym świecie.

Specjalna opatentowana formuła kwasu hialuronowego marki TEOSYAL® o niskim poziomie protein i endotoksyn bakteryjnych do minimum zmniejszyła występowanie u pacjentów reakcji alergicznej, co zadecydowało o sukcesie rynkowym tego produktu. Dzięki procesowi produkcyjnemu, w którym wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia technologiczne, jednofazowy kwas hialuronowy zawarty w żelach TEOSYAL® jest oferowany w jednym z najwyższych stężeń dostępnych na rynku. Gwarantuje to wyjątkową tolerancję preparatu przez organizm oraz doskonałą integrację z tkankami skórnymi, a także długi okres utrzymywania się pozytywnych efektów kuracji.

 

TEOXAN TEOSYAL RHA

 

Teosyal RHA to pierwszy kwas hialuronowy w formie sprężystego żelu przeznaczony do dynamicznych obszarów twarzy. 


Wspiera skórę w każdym jej ruchu i jednocześnie pozwala zachować witalność, ekspresję i naturalne piękno. Zapewnia natychmiastowe i długotrwałe efekty, w porównaniu z produktami referencyjnymi.

 

rha

Teosyal RHA zdobywcą prestiżowej nagrody na międzynarodowym kongresie w Paryżu

 

Kwas RHA idealnie sprawdza się w obszarach takich jak:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • linie marionetki
 • okolice ust, kurze łapki
 • zmarszczki palacza
 • lwia zmarszczka
 • skronie
 • gładzizna czoła
 • okolicy szyi i dekoltu
 • podnoszenie kącików ust
 • wypełnianie i nawilżanie ust


Twarz jest naturalnie dynamiczna, bezustannie pracuje. Każdego dnia poprzez śmiech, mowę, ziewanie, mruganie czy unoszenie brwi skóra rozciąga się i marszczy zależnie od ruchów mięśni twarzy, aby wiernie oddać uczucia. Te ruchy podkreślają naturalne piękno i pozwalają się dzielić emocjami z innymi. Subtelne zmiany wyrazu twarzy składaja się na Twój niepowtarzalny urok i czynią Cię wyjątkowym.

Z czasem skóra staje się bardziej sucha, cienka i delikatna, a jej elastyczność się zmniejsza. Przy każdym napięciu mięśni twarzy skóra się rozciąga, ale nie wraca już do punktu wyjścia.

Żel łagodnie wypełnia zmarszczki, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry i długotrwałą poprawę jej napięcia i elastyczności.

Długie łańcuchy naturalnego kwasu hialuronowego same organizują się w trójwymiarowe, ruchome sieci, co ma związek z jego właściwościami wiskoelastycznymi. Dzięki tym właściwościom kwas hialuronowy zachowuje strukturę naturalnej tkanki, jej objętość i nawilżenie. Specyficzne warunki, w jakich przebiega proces sieciowania kwasu RHA, umożliwiają lepsze zachowanie długości łańcuchów kwasu hialuronowego, a co za tym idzie:

• naturalne i ruchome interakcje
• zachowanie naturalnych właściwości wiskoelastycznych
• dynamiczną strukturę

W celu oceny zachowania żelu TEOSYAL RHA w dynamicznym środowisku TEOXANE Laboratories wraz z Uniwersytetem w Grenoble opracowały unikalną metodę dynamicznej reologii. 

Technologia ta pozwala zachować optymalne właściwości żelu w zakresie sprężystości, rozciągania i unoszenia tkanek. 

 

ROZCIĄGANIE

Zrzut ekranu 2015-08-18 o 11.45.16
Zachowanie żelu podczas rozciągania w warstwie powierzchniowej,
np. ustach lub bruzdach nosowo-wargowych.

 

SIŁA

Zrzut ekranu 2015-08-18 o 11.45.29
Odporność żelu na nacisk w warstwie głębokiej,
np. policzkach lub podbródku.

 

Charakterystyka kwasu wykorzystywanego w produktach Teosyal:

 • całkowicie wchłaniający się i biodegradowalny
 • biokompatybilny, neutralny
 • pochodzenia niezwierzęcego
 • do zastosowań iniekcyjnych
 • stworzony, by zaspokoić wszystkie potrzeby (nawilżenie skóry, wypełnienie zmarszczek, poprawa konturu ust)

W zależności od stosowanej okolicy, stopnia nasilenia zmian, indywidualnej grubości skóry i oceny możliwości jej adaptacji przez lekarza, stosujemy kilka różnych preparatów Teosyal RHA, zawsze omawiając dany przypadek z pacjentką. 

 

 

TEOXANE TEOSYAL KISS 

 

Zaprojektowany z myślą o ustach. Znajduje zastosowanie przy zmianie kształtu, zwiększeniu objętości, korekcji zmarszczek wokół ust, wzmocnieniu kącików, nawilżeniu.

Usta, ze względu na swoją gęstą sieć naczyń krwionośnych, wymagają specjalnie opracowanego produktu. Laboratorium TEOXANE zaprojektowało bezpieczny produkt, który umożliwia niezwykle precyzyjną korektę ust. Utrzymuje się w tkance bardzo długo (9- 12 miesięcy), a efektem są naturalnie wypełnione usta.
Preparat zawiera lidokainę, czyli substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas zabiegu iniekcji.

 
 

TEOXANE TEOSYAL REDENSITY I

 

Nowa koncepcja zabiegu odbudowy skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, łączy w sobie techniki wypełniania i mezoterapii.

Formuła TEOSYAL Redensity I zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej.

Kompleks odnawiający zawiera:

 • Aminokwasy stymulujące wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek.
 • Witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry.
 • Minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek

Kompleks TEOSYAL Redensity I zawiera także lidokainę – substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas zabiegu iniekcji.

Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. 

Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie lub podskórnie wzdłuż linii zmarszczek. Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni.

Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów.

Efekty są widoczne natychmiast po pierwszej sesji. Skóra ma ładniejszy kolor, jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona, dzięki czemu odbija światło i jest pełna blasku. Preparat można stosować na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Kuracja TEOSYAL Redensity I składa się z protokołu trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. W celu utrzymania optymalnych efektów zaleca się powtarzanie protokołu 2-3 razy w roku.

 

 

PRINCESS

 

CROMA PHARMA to światowy ekspert w dziedzinie odmładzania i preparatów dla medycyny estetycznej.
Pozwalają one osiągać doskonałe rezultaty, przywracając naturalne piękno w sposób nieinwazyjny, bez interwencji chirurgicznych. Marka dba również o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.
Wizytówką marki jest linia ekskluzywnych, wielokrotnie nagradzanych przez specjalistów branży medycyny estetycznej produktów Princess®.

Każdy zabieg z użyciem wypełniaczy poprzedzony jest nałożeniem kremu Emla o działaniu miejscowo znieczulającym, który zapewnia komfort pacjentom w trakcie zabiegu.

Preparaty z linii Princess powstały przy zastosowaniu rewolucyjnej, chronionej patentem technologii S.M.A.R.T. (Supreme Monophasic and Reticulated Technology). Do syntezy S.M.A.R.T. używany jest wyłącznie czysty i naturalny kwas hialuronowy pochodzący z biofermentacji. W procesie S.M.A.R.T. dzięki zastosowaniu czynnika wiążącego (BDDE) tworzona jest niezwykle gęsta macierz oraz idealnie czysty żel składający się z bardzo długich, mocnych i stabilnych łańcuchów kwasu hialuronowego.

Ostatnim etapem procesu S.M.A.R.T. jest usunięcie z żelu cząsteczek tlenu, co gwarantuje stabilność żelu po napełnieniu nim strzykawki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo zabiegu i pełną nad nim kontrolę. Wypełniacze Princess są jednofazowe, złożone i wiskoelastyczne, co oznacza, że wyróżnia je idealna gładkość oraz bardzo duża elastyczność.

Gama produktów Princess® spełnia najwyższe standardy jakości i charakteryzuje się doskonałym profilem bezpieczeństwa. Produkty dają naturalne i długotrwałe efekty, utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy.


 

PRINCESS FILLER

 

Hialuronowy wypełniacz zmarszczek.

Sterylny, ulegający biodegradacji, wiskoelastyczny, idealnie czysty, izotoniczny i homogenizowany.

Gwarantuje długotrwałe, ale nie permanentne efekty. Powoli rozchodzi się w skórze, nadając jej gładki i naturalny wygląd. Jest jednofazowy, co zapewnia idealną, delikatną konsystencję żelu.
Princess Filler może być wykorzystany do zabiegów całej twarzy. 

 

 

PRINCESS VOLUME

 

Hialuronowy wypełniacz zmarszczek stosowany w głębszych kuracjach.

Zawiera wysoko usieciowany żel z kwasu hialuronowego. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i zdolnością do zwiększania objętości skóry, co umożliwia skuteczne modelowanie twarzy, dające widoczny, długotrwały i naturalny efekt. Pricess Volume jest skuteczną metodą na wypełnienie policzków, lifting wolumetryczny, korekcję zapadniętych skroni, korekcję nosa, wygładzenie głębokich zmarszczek, fałd na twarzy oraz korygowania konturu.
Po zastosowaniu wypełniacza Pricess Volume skóra odzyskuje witalność, staje się jędrna i pełna wigoru.